Get Adobe Flash player

LISTOPAD 2010

Kurs obsługi kas fiskalnych

 

6 uczestniczek projektu uczestniczyło w szkoleniu obsługi kas fiskalnych prowadzonym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, które odbywało się w okresie od 2 do 17 listopada 2010r. w siedzibie tut. OPS. Kurs obejmował łącznie 50 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Tematyka zajęć dotyczyła m.in. kultury zawodu kasjera, organizacji pracy, odpowiedzialności materialnej, podatku od wartości dodanej, kodów kreskowych czy zastosowania GHP i GMP. Część zajęć poświęcona została ćwiczeniom praktycznej obsługi kas.

Uczestniczki kursu pozytywnie zaliczyły egzamin końcowy i uzyskały zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje.

 

II wyjazd konsultacyjny 12 ? 14 listopada 2010r.

 

Dla umocnienia procesu integracji uczestników projektu zorganizowano II wyjazd konsultacyjny, w którym udział wzięli także członkowie rodzin (tzw. otoczenie). Grupa zakwaterowana została w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym w Marózie, skąd organizowane były wycieczki w ramach programu turystyczno-rekraacyjnego. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili wraz z przewodnikiem zamki w Nidzicy i Olszytnie. Ponadto grupa spacerowała po olsztyńskiej starówce, odwiedziła również planetarium. Jedną z atrakcji programu była wizyta w niewielkiej Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku, gdzie uczestnicy poznali proces produkcyjny. W trakcie wyjazdu konsultacyjnego przeprowadzone zostały przez psycholog zajęcia podsumowujące cykl warsztatów i treningów psychologicznych. Dla uczestników wyjazdu zorganizowano także dyskotekę, ognisko oraz zajęcia dla dzieci.